EN

We are something that the Horizon can not control to be….

An idea beyond knowledge and comprehension, some route through complete sophistication that has never been a part of the reality we have ever tried to be a part of. 

We define thruth and love to be a part of a story that doesn’t end but only commences every time you decide to be a part of it. A journey of self realization to the moment of excelling in terms of all the emotions you can imagine to be true

We are celestial bodies floating through the mist of the universe and time as we try to apprehend the moment of true meaning walking through the tunes of life; we do know its all a part of our rejunevating journey. 

TR

Biz ufuk çizgisinin kontrol edemediği bir şeyiz…

Kavramsallığın ve Anlayışın ötesinde bir fikir, bir rota takip edilen, gerçek aydınlanma yolu üzerinden takip edilecek asla bizim anladığımız gerçeklik üzerine kurulu olmayan, biziz.

Biz gerçeklik ve aşkı, hikayemizin bir parçası olarak tanımlarken, bitmeyen bir hikayeden ziyade, başlayan bir hikaye olmasını, parçası olmak isteyen bir birey olarak seçeriz. Kendi varoluşuna sahip olmak, tüm duygularının mükemmellik anına doğru bir  yolculuk yaparak.

Bizler, hayatın nağmelerinde yürürken gerçek anlamın anını kavramaya çalışırken, evrenin ve zamanın sisi içinde süzülen gök cisimleriyiz; Bunların hepsinin gençleştirici yolculuğumuzun bir parçası olduğunu biliyoruz.

Back to top